Eesmärk on tähtajaga unistus. Aga kuidas?

Suhtlen palju erinevate inimestega ning sageli tuleb ka teemaks enesejuhtimine. Kui räägime näiteks sellest, kuhu õhtul sööma minna või milline spordiala aitab kõige paremini vormi hoida, siis oleme üldjuhul ikka ühtmeelt, et rool on meie käes ja me ise otsustame, millise kohviku või trennisaali me valime. 

Kui aga teemaks tuleb midagi, mis ületab harjumuslikud piirid, on see siis enneolematult eksootiline reis, unistuste amet või viimase peal vinge auto, kuulen ma äkitsi vabandusi. Vabandusi, miks seda veel ei saa, kuidas praegu pole õige aeg või et see pole lihtsalt teostatav. Huvitav, aga kelle käes siis nüüd rool on?

Enesejuhtimisest ja endale kindlaks jäämisest rääkisin hiljaaegu ka oma edu konsultandi Kristinaga, kes tõi lapsepõlvest tuttava unistaja oma täiskasvanu ellu ning otsustas päriselt olla oma elu juht.

Kristina lugu

Juba lapsest saati olin suur unistaja, lausa nii suur, et mul paluti tihti Maa peale tagasi tulla või realist olla ja loogiliselt mõelda. Mida rohkem ma seda kuulsin, seda vähemaks jäi minu unistamine.

Kasvasin suureks ja läksin tööle. Kõik töökohad minu elus on tulnud mulle kergusega. Ma pole kunagi pidanud tööd otsima, see on alati mu ise leidnud. Kõik, mida pakuti, võtsin vastu. Tundus loogiline ja realistlik.

2019. aastal jäin esimest korda elus töötuks. See oli esimene kord, kui pidin hakkama ise tööd otsima. Kirjutasin CV ja kandideerisin kõiksugustele töökohtadele, milles tundsin end kogenud olevat. Kuid ootamatult olin olukorras, kus kõik minu kandideerimised jäid vastuseta. Terve aasta ja ei ühtegi vastust? Nii hakkas tekkima frustratsioon, et mis mul viga on? Kas ma pole piisav? Kas ma olen äkki üle kvalifitseeritud? Kas tööle saab ainult tutvuste kaudu?

2020. aastal soovitati mul kinnisvara agendiks hakata, kuna mul tuleb suhtlemine inimestega kergusega. Samal päeval leidsin kohe kuulutuse ühe suurema kinnisvara agentuuri poolt, mis oli kui mulle valatud - kogemust polnud vaja, väljaõppe sai 2-kuulise koolitusega. Sobib!

Seda teekonda alustades jõudsin aga kiirelt teadmiseni, et ma teen jälle nii nagu mulle öeldakse. Kinnisvara maailm on tõesti see koht, mis suudaks mulle pakkuda sellist elu, mida ma tahan, aga see pole see, mida MINA TAHAN. Samal hetkel sain ka aru, miks minu CV-dele vastust ei tulnud. 

Millise taipamiseni Kristina jõudis, saad edasi lugeda siit:

Ma saatsin neid, sest nii peab tegema. Peaasi, et tööle saab ja palk tuleb. Mina aga tahan teha midagi sellist, mis täidab mu südame. Midagi sellist, mis paneb hommikut ootama, sest saan teha tööd, mis teeb mind õnnelikuks. Selleks hetkeks olin aru saanud, et midagi saaks muutuda, pean alustama enda muutmisest. Enda mõttemaailma muutma.

Nii asusin end avastama läbi erinevate kursuste ja koolituste. Kõik tasuta kursused, koolitused, väljakutsed - uskusin, et need tuleb läbi teha, sest siis saan teada, mida ma päriselt tahan. Kas Sa tead, kui palju seda kõike saadaval on? Seda on meeletult…

Tasuta kursuste juurest liikusin edasi väikese tasuga kursuste juurde, mida pole sugugi vähem. Ma investeerin endasse, sest tahtsin teada, mida ma tahan. Igaks juhuks registreerisin ikka tasuta kursustele ka, sest oli tunne, et äkki jään väga vajalikust infost ilma. 

Infot oli palju ja püüdsin jätkuvalt haarata kõike, et endas selgusele saada, aga mida polnud, see oli tulemus. Ja siis tegin väga kindla otsuse - enam ma ei jookse ühelt kursuselt teisele, vaid keskendun, päriselt, lõpuks ometi ja leian omale juhendaja, coachi. See oli minu pühendunud otsus.

Tõsi, mul polnud aimugi, kuidas see toimib või mis see päriselt on. Kuid mul polnud ka midagi kaotada. Aga võita? Küllaga, sest kui ma isegi ei oleks proovinud, ei oleks ma endale andnud ka võimalust haarata rool ja ise enda elu juhtida. Ma ei tahtnud ju jääda igaveseks tegema nii nagu teised mulle ütlevad.

2021. a märtsikuus ristusid meie teed Kaiga ja juba aprillis hakkasin läbima Bob Proctori loodud programmi. See on olnud üks põnev teekond ja on toimunud palju muutusi. Tänaseks on mul oma ettevõte. Ma suhtlen inimestega ja minu töö paneb mu hinge laulma. Lõpuks teen seda, mida MINA TAHAN ja mu unistustel pole piire.

Mulle meeldib väga lause "Eesmärk on tähtajaga unistus" ja samuti leian, et igal edukal inimesel on juhendaja, mentor või coach. Mõtle korraks selle peale.


Unista, otsusta ja tegutse!

25. aprillil alustab minu juhendamisel uus grupp Kati Torimi programmi "Minapildi restart". Oled oodatud osalema.

Loe lisainfot ja registreeri osalema siin.

 

Pildid / - Oja_logo