Sa oled imeline otsustaja

Kas oled kuulnud inimesi ütlemas, et midagi suurt sai alguse vaid mõttest? 

Mõtteid on meil kõigil palju, ometigi ei vii need alati elus edasi. Mina ütleks, et kõik suur saab alguse otsusest. Enne otsuse tegemist Su elu ei muutu. 

Tegelikult oskame me kõik teha otsuseid. Igal hommikul teed Sa otsuse, mida selga panna. Iga päev teed Sa otsuse, mida süüa. Sa tegid otsuse enne kooli minekut ja enne igat reisi.

Enamasti teeme me neid otsuseid automaatselt ja ei teadvusta selle tegevuse tähtsust. Otsuse tegemise olulisus tuleb mängu siis, kui soovime oma ellu suuremat muutust luua, mis ei ole meie tavapärase käitumisega toetatud. 

Kui oled teinud kindla otsuse suhkru tarbimine lõpetada, ei ole raske koogile “ei” öelda. Kui oled teinud kindla otsuse oma eesmärk saavutada, siis leidub lahendus igale takistusele. 

Kui soovid lugeda ka minu imelise väärtuselooja Tiina näidet otsuse jõust, siis saad seda lugeda siit altpoolt.

Kui oled aga kohe valmis tegema otsuse, et 2022. aasta on see, millal Sinu suur eesmärk viimaks ellu saab viidud, siis võta minuga ühendust ja ma aitan Sul teha esimese suure sammu sel teel. 

 

Pildid / - Oja_logo

 


Tiina lugu


Enamik inimesi toimetavad elus kui laevukesed tuule käes. Sinna suunas, kuhu puhub meid elu, sinna poole läheme. Kui elu puhub meid seina suunas, peame varem või hiljem ise tüüri haarama ja otsustama, millises suunas edasi purjetada.

Minu esimene suurem ja teadlikum otsus sai tehtud siis, kui see sein juba väga lähedal oli.

Nimelt olin ma aastaid töötanud kaubandussektoris, kuni ühel päeval tuli teade, et pood, kus ma töötasin ja veel 2 sama ettevõtte poodi ümbruskonnast suletakse. Minu töökoht koos paljude teistega oli kadumas ja see tähendas, et ees ootasid suured muutused. Üsna ruttu pärast uudise teatavaks tulemist tegin ma ära selle esimese otsuse. Ma otsustasin, et ostan need 3 poodi ära ja hakkan neid ise juhtima. Leidsin endale ka koostööpartneri ja ainus, mis veel puudu oli, oli raha. Raha olemasolu aga ei saa olla takistus otsuse tegemisel.

Koostöös Pärnu Kolledži majandussuuna õppejõuga kirjutasin ma meie uute poodide tarbeks äriplaani ja viisin selle Väikeettevõtete Krediteerimise sihtasutusse. Küsisime neilt 3 aastaks 100 000 krooni laenu, et ettevõte tööle saada.

Mulle öeldi korduvalt, et 2 naise poolt juhitud ettevõte ei saa ilmselt toetust, et ärgu ma pigem lootku. Minu sees oli aga kõik selge. Otsus oli tehtud ja hirmu, et see ettevõte tegemata jääb, ei olnud. 

Ja siis tuli kõne taotluse vastusega. Mulle öeldi, et minu poolt nimetatud tingimustel mulle kahjuks laenu ei saa anda. Nad said anda 150 000 krooni 4 aastaks. 

Ma tean, et minu teekond ettevõtjana ei oleks alanud, kui ma ei oleks teinud otsust ja oleksin jäänud ootama hetke, kui raha tuleb või kui keegi teine vajalikud sammud ära teeb. Ka Kaist ei oleks saanud mu juhendajat, kui ma ei oleks teinud otsust. Kindel otsus on kõige hea algus. 

Tee ka Sina oma esimene suur otsus ja liitu “Väärt idee” kursusega. Parim aeg oma elu muuta on just nüüd. 

 
Tiina