Endla lugu enesekindluse leidmisest

Olen sageli inimestega suheldes ja ka oma webinaridel ning seminaridel rääkinud meie harjumustest ja harjumuslikust käitumisest. See vana, hea ja tuttav tunne ning teadmine, et selles on turvaline ja kindel olla. Kohe nii turvaline, et ka Sinu elus on päevast päeva kõik vanaviisi. Kuid ei sammugi edasi, ei miskit uut ega üllatavat, mitte midagi Sind kasvatavat ja arendavat.

Teadmine, et Sa toimetad olukordades, mis on Sulle tuttavad, annab Sulle ka küllaga enesekindlust. On see siis igapäevaselt Tallinnas ringi sõitmine (muideks, on palju inimesi, kes ei suuda Tallinnas ise sõita, sest nad ei tunne end kindlalt), koosolekute juhtimine või kodune rutiin igal õhtul kogu perega ühiselt sööma istuda. Enesekindlus lööb aga kõikuma, kui ühtäkki pead teise linna otsa sõitma hoopis Helsingis või Tartus või kui igapäevased koosolekud kolivad ootamatult veebi ning oled kimpus tehnikaga, või jõuab elu ühel hetkel punkti, kus ühised õhtusöögid on minevik ning edasi liigub igaüks oma teed…

Enesekindlus tuleb teadmistest. Teadmised tulevad õppimisest. Ja õppimine tuleb isiklikust initsiatiivist. Näiteks oma oskuste rakendamisest erinevates olukordades ning tuginedes varasematele õnnestumistele ja ebaõnnestumistele.

Seekord toon Sinuni minu tiimiliikme Endla loo enesekindluse leidmisest ja oma sisemise potentsiaali avastamisest. Endla tegutseb igapäevaselt hoopis teises valdkonnas, kuid täna minu ettevõttes on ta sündmuste korraldaja ning tema tee minu tiimi on olnud põnev ja vägagi inspireeriv.

Endla lugu

Öeldakse, et õpetaja tuleb õpilase ellu siis, kui viimane on valmis. Usun, et täpselt nii juhtus ka minul, kui meie teed Kaiga ristusid.

Olin just üle elamas lahutust, mis oli mu elu üsna sassi löönud - olin olnud kodule, lastele ja abikaasale pühendunud, kui ühtäkki avastasin end olukorrast, kus suur tükk minu harjumuspärasest elust oli justkui kadunud. Samal ajal jõudis kätte aeg, kus meid kõiki koduseinte vahele sunniti ning ka muu igapäevaelu ja otsene suhtlus inimestega oli kui pühitud.

See oli mulle raske aeg. Ja kuigi mul oli väljastpoolt tugi olemas, sain aru, et ma pean midagi ise tegema, et sellest tundest üle olla. Sain aru, et mul jäi nüüd aega teisteks tegevusteks ja et tahan teha midagi hoopis teistsugust, mis viiks fookuse mujale. See oli minu viis liikuda eemale halvast tundest, mis mind seest näris.

Nii avastasin enda jaoks Kai edastatavad õpetused ja liitusin 3-kuulise meistriklassiga. See viis mu mõtted mujale ja avardas ka maailmavaadet. Ühtäkki märkasin, et olen ümbritsetud inimestega, kes tahtsid elus edasi liikuda, midagi saavutada. Nad olid mulle eeskujuks ja ma tahtsin olla nende inimeste keskel, sest minu igapäevases tutvusringkonnas selliseid inimesi ei olnud. 

Õpingute käigus minu arvamus iseendast muutus. Ma sain aru, et ma võin proovida uusi asju, et ma ei pea olema ainult selles valdkonnas, milles igapäevaselt töötan. Ja siis taipasin, et tahan teisi aidata - et olin ise nii palju kasvanud ja arenenud, nii palju saanud, et nüüd on aeg ühiskonnale midagi vastu anda.

Otsustasin, et tahan kuuluda Kai tiimi, olla nende inimeste keskel, kes mind inspireerivad ja nii tegin ise esimese sammu. Valisin olla enesekindel ja ise ennast Kaile välja pakkuda. Mõtlesin, et saan abiks olla näiteks seminaride korraldamisel, inimesi vastu võtta ja korralduslikes asjades toeks olla. Ma oleks võinud ju ka kohe eos loobuda sellest mõttest, sest polnud varem sündmuste korraldamisega kokku puutunud. Aga mida mul kaotada oli…

Täna tegelengi Oja Consulting OÜ-s tiimi ja õpigruppide kohtumiste ning seminaride ja koolituste korraldamisega.

Uskumused on minu elus suurt rolli mänginud. Ma toimetasin ringkondades, kus olid teistsugused teemad ja teisiti mõtlevad inimesed. Aga mulle see enam ei sobinud ja ma tahtsin muutust. Seepärast on tänaseks minu ellu tulnud palju uusi, häid tutvusi ning mu kolleegidest on saanud midagi enamat, kui töökaaslased. Kunagised sõprussuhted on jäänud lihtsalt ühte minu elu ajajärku. See on loomulik, et inimesed vahetuvad. Igaüks meist on erinevas etapis oma elus ja see on täiesti arusaadav, et need suhted, mis meid enam ei täienda, paratamatult hääbuvad. Igaühel meist on omad prioriteedid ja eesmärgid, ei ole nii, et üks on halb või teine on hea. 

Täna ma saan täiesti enesekindlalt öelda, et olen tohutult võitnud, sest minu tehtud otsused on toonud minu ümber inimesed, kellega ma astun ühte sammu.


Juba täna, neljapäeval, 26. mail kell 13.00 viin läbi webinari “ENESEKINDLUS. Kuidas seljatada ebakindlus?”
Jõuad end veel osalejaks registreerida.

Registreerin osalema siin

 

Pildid / - Oja_logo