Kai Oja Consulting
Kuidas perega puhata nii, et see ka puhkuse moodi oleks? Eduõpetuste juhendaja: kui eos mõtled, et midagi juhtub, siis see juhtubki

Eduõpetuste juhendaja Kai Oja sõnab, et aeg-ajalt on väga oluline võtta aeg maha ning puhata koos perega. Eriti tähtis olla koos lastega, olla ise lapsemeelsed, kuulata oma lapsi ja aru saada, mis on nende huvialad, olla neile toeks ning eeskujuks. “Lapsed vajavad väga palju armastust ja tunnustust ning puhkuse ajal on seda neile hea jagada ning päriselt nende jaoks olemas olla,” ütleb ta.

Tänapäeval öeldakse paljude inimeste kohta, et nad ei oska puhata. Kai sõnul on see üks asi, mida inimesed endale ütlevad ja millega on harjunud. Juba see lause ütleb ise, et nad ei oska – küsimus on selles, kas nad tahaksid osata? “Tuleb endale hakata rääkima teistsugust lugu, et ma oskan hästi puhata ning võtta puhkus. Alguses tuleb võibolla natuke pingutada, panna asjad ära ja puhata. Hea oleks seda teha kellegagi koos, kes sind toetab ning saada aru, miks puhkus vajalik on,” soovitab ta.

Teisi soovitusi loe edasi ajakirjast Pere ja Kodu / Delfi