Mis oleks, kui...?

Kõik uus, mille otsustad oma elus ette võtta, on esialgu harjumatu ja tekitab hirmu, ja on seepärast ka ebamugav. Vahest on see siirdumine uuele töökohale, võib-olla uue kodu valik, või julge otsus just täna võtta ette kaua edasi lükatud ebameeldiv vestlus. Paratamatult tabab tähtsate otsuste ja elumuutvate sammude tegemisel meid hirm, kas see samm on õige, kas saan hakkama? 

Kuid kõik see, mis tekitab Sulle mugavustunnet täna, on kunagi olnud uus, harjumatu ja ebamugav. See on loomulik arenguprotsess - hirmust tulemusteni. 

Areng ja hirm käivad käsikäes. Kui julged hirmule silma vaadata ning astuda järjekindlalt oma soovide suunas, saab Sulle osaks reaalsuseks muutunud unistus ning areng. 

Vaata neid takistusi, mis hoiavad Sind soovitud eduni jõudmast ja mille tõenäoliselt oled omale ise loonud. Mis on kõige hullem asi, mis saab Sinuga juhtuda? Ja siis mõista, et asjad ei juhtu mitte Sinuga, vaid Sinu arengu jaoks. Ületa need takistused, et nautida kõike seda, milleks on Sul sünnipärane õigus.

Ja nüüd pane kirja, milline on see naine või mees, kes on teele tulnud takistused seljatanud ning naudib oma täitunud unistuste vilju. Kujutle end selles hetkes…

Kas pole mitte imeline?


"Selleks, et saada midagi, mida Sul pole kunagi varem olnud, pead tegema midagi, mida pole kunagi varem teinud." Dr Shaun Marler


Minuga jagas oma hirmust ja mõtetes tekkinud takistustest üle saamise lugu minu visuaalide kujundaja Anneliis:

"TIR programmi õpingukaaslane Birgit andis mulle ühel päeval teada, et üks UK kirjanik otsib illustraatorit. Kunst on minu tõeline kirg ning seepärast tekitas pakkumine minus mõnusat elevust - seda tahan ma teha! Enesekindlus oli laes ja nii küsisin kohe kirjaniku kontakti, et temaga suhelda. Õige pea aga tõstis minus pead see vana tuttav hääl, et kas ma ikka olen piisavalt hea ja kas ma saan ikka välismaalasega suheldes hakkama, olgugi, et oskan inglise keelt väga hästi. Samuti ei olnud mul sel hetkel ette näidata mingeid varasemaid kunstialaseid saavutusi - vaid mõned instagrami postitatud joonistused. Enesekindluse asemel hakkas pead tõstma hirm ja kahtlus. 

Siis aga mõtlesin, et mis mul kaotada on. Mis on see kõige hullem asi, mis minuga juhtuda saab? Sisendasin endale, et mul pole midagi kaotada, on ainult võita ning isegi kui see koostöö toimima ei saa, olen ma ühe väga hea kogemuse võrra rikkam. Nii otsustasin, et ma võtan selle UK kirjanikuga ühendust ja eks näis, mis sellest välja tuleb. Näitasin ette need vähesed tööd, mis mul selleks hetkeks tehtud olid. Rääkisime läbi tema soovid ja selle, mida ta otsib ning tänaseks teeme selle kirjanikuga koostööd.

Käitusin sel hetkel naisena, kelleks tahtsin saada, visualiseerisin ja võtsin vastu ka otsuseid selle naisena.

Endale räägitud uskumus, et ma pole ju mingi kunstnik, asendus julgusega. Läksin oma hirmupiirist läbi ning tänu sellele sai alguse imeline koostöö. Lisaks olen tänaseks teinud juba mitmeid töid teistele klientidele. Kujundan Kai Ojale sotsiaalmeedipostitusi, teen kollaaže ja muid tellimustöid (näiteks logo disain ja märkmike kujundamine). Usun endasse ja usun sellesse, mida armastusega teen."

 

Pildid / - Oja_logo