Kai Oja Consulting
Mitte ainult naistele!

Rikkusel näib miskipärast küljes olevat silt, et see on privileeg vaid vähestele väljavalitutele. 

See pole päris õige - meil kõigil on võrdsed võimalused rikastuda, kuid vaid vähesed oskavad seda saavutada. 

Kuid tegelikult peaksime me kõik väga-väga soovima rikkaks saada, sest kellelgi meist pole võimalik elada tõeliselt täisväärtuslikku ja edukat elu, kui meil pole raha.

Sinu mõtteviis rahast on Sinu emotsionaalne gaasi või piduri pedaal. Kui suhtud rahasse positiivselt, oled Sa tõenäoliselt hea otsuste tegija ja astud oma edu saavutamiseks vajalikke samme. Vastasel juhul oled Sa valinud oma rahaasjade ignoreerimise ja eelistad ennast vaadata selliselt, et Sa lihtsalt ei saa paremini…

Sinu suhtumine rahasse muudab Sinu võimet raha teha ja hallata. See, mida Sa usud raha kohta, määrab kõik Sinu rahaga seotud elu tulemused. Sinu mõtteviis määrab toimingud, mida teed (või ei tee) ja Sinu tegevused määravad Sinu tulemused.

Kõik saab alguse suhtumisest!

Suhtumisest olen palju rääkinud ka oma kliendi Toomasega, kelle ellu on mõtteviisi muutmine toonud palju uusi ja vägevaid võimalusi.

Jagan Toomase inspireerivat lugu nüüd ka Sinuga!

 
Toomase lugu:

Minu ettevõtja teekond algas juba 6 aastat tagasi kui tundsin, et midagi on vaja teisiti teha, et minus on midagi rohkemat kui käia viis päeva nädalas kellast kellani tööl ja teha seda kellelegi teisele. 

Minu ettevõtjaks saamise lugu pole olnud muinasjutt uskumatust edust ja kõige suurepärasest õnnestumisest - olen olnud pankrotis, uuesti palgatööle läinud, et august välja saada. Olen oma peas keerutanud mõtteid sellest, kuidas minu ettevõte ei saagi toimida… 

… ja siis jälle ettevõtlusele keskendunud. See oli nagu lainetus, mis käis üles ja alla. 

Aga see otsustamatus hakkas lõpuks väsitama. Olen ettevõtja või ei ole, olen palgatöötaja või siiski mitte… 

Sel suvel olles ringiga tagasi palgatööl, otsustasin lõplikult palgatöölt ära tulla ja hakkasin oma ettevõtet uuesti üles ehitama. Kuid sel korral olin teinud OTSUSE!

Loomulikult tundsin ma hirmu, kui otsustasin palgatöö jätta, aga ma polnud nõus ka sellele hirmule alla jääma. Mind aitas palju see, et olin õppinud ennast mõistma ja ennast kuulama, PÄRISELT! Ma olin hakanud aru saama iseendast, oma eesmärkidest ja õppisin oma hirmudest üle olema - see on minu enesearengu teekonna tulem.

Olles nüüd keskendunud vaid oma ettevõttele, kannustab mind edasi pürgima minu sisemine leek, mis mulle ikka ja jälle meelde tuletab, et minu sees on midagi palju rohkemat ja ma olen võimeline veelgi enamaks. 

Ma hakkasin nautima seda, et ettevõtjana saan ise luua keskkonna, kus ma olla tahan ja kus on hea töötada. Ma avastasin end mõtlemast palju suuremast tulevikust, millest palgatööl olles poleks ilmselt osanud unistadagi…

Selle tulemusel on muutunud ka minu suhtumine rahasse.

Mind on pikalt häirinud need pealetükkivad müügiinimesed, kes muudkui oma pakutavast räägivad. Ma polnud ise kindlasti valmis midagi sellist tegema…

Täna aga saan hästi aru, et turundamine ja tugev müügitöö on selle alus, et oma tooteid või teenuseid rohkem müüa. See avab jõukusele väravad, mida igaüks meist väärt on. 

Oma toote või teenuse turundamine on selle heade külgede teistega jagamine. See pole millegi pähe määrimine, vaid võimalus oma toote või teenusega aidata neid, kellele just minu pakutavat vaja on.

Raha ei ole maailmas otsa lõppenud ega ole vaid väheste väljavalitute privileeg. Tuleb vaid teha omaenda asja, olla pühendunud ja järjepidev. Nii hakkavad asjad lihtsalt juhtuma!

Kui otsused on tehtud, hakkavad meie ellu tulema inimesed, keda me pole osanud oma ellu tahta, kuid kelle roll meie edukuses on oluline. Ja see on väga hea tunne!

 

Kui soovid täpsemalt uurida, millega Toomas tegeleb, saad seda teha siin: bungypump.ee

 

 

Pildid / - Oja_logo