Kai Oja Consulting
Võistle ainult iseendaga ja saavuta rohkem!

Igasuguste vaimse heaolu nõuannete hulgas on üks kõige levinumaid mõtteid: ärge võrrelge end teistega. Kuid kas me tõesti mõistame, mida see tähendab?

Võrdlemine on loomulik ega ole iseenesest halb. Tegelikult teeme seda kogu aeg: võrdleme oma praegust eluolu naabritega, enda saavutusi teiste inimeste edusammudega, oma teadmisi ja oskusi teiste omadega samas valdkonnas. 

Kõik need on head asjad, kui otsustad võrdlemisel saadud vastuseid enda heaks, mitte enda vastu kasutada.

Seega, kuidas saad end võrrelda nii, et see Sulle kasulik oleks? 

Esiteks, proovi tänast mina võrrelda iseendaga minevikust, mitte teistega praeguses hetkes. Kas Sa oled edasi arenenud võrreldes sellega, kes Sa olid aasta või kaks tagasi? Kui jah, siis oled juba võitnud.

Teiseks, võrdle ennast inimestega, kes on Sinust eespool, kuid mitte nii, et see Sind alla suruks, vaid tee neist inimestest oma tempotegija, kellest Sina võid paremaks areneda. See pole võistlus, vaid Sinu arengu motivaator.

Kolmandaks, enda teistega võrdlemise asemel saa hoopis inspiratsiooni ja ideid, kuidas Sina ise oma elu paremaks muuta saaksid. Õpi teiste kogemustest ja kasuta neid teadmisi oma eesmärgi paremaks, kiiremaks või vägevamaks saavutamiseks.

Kui Sa tunned, end siin kirjas ära ja tead, et teed vägevat asja enda südame järgi, kuid teistega võrdlemine Sind takistab, siis kirjuta mulle või broneeri minuga kõne ja räägime sellest lähemalt.

 

Broneeri kõne Kaiga siin

 

Oja logo